PRO AM

Tanec Profesionála s Amatérem je hojně podpořen mezi široku veřejností díky sledovanému pořadu Stardance aneb když hvězdy tančí České televize. Jedná se o samostatnou disciplínu soutěžního ale i rekreačního sportu. Tanec je možné provozovat až do vysokého věku a tudíž se stává oblíbeným koníčkem zejména dam, kterým odrostly děti a které hledají náplň svého volného času. V této disciplíně se mohou realizovat až do pozdního seniorského věku.


Jak mohu začít tančit PRO AM?


  • vyberte si taneční školu v místě bydliště
  • zvolte kurz, který vám bude nejlépe vyhovovat (individuální či skupinový) 
  • kontaktujte taneční školu a její profesionály
  • nechte si poradit od Czech Pro Am Dance Union, která tanec profesionála s amatérem v ČR zaštiťuje - www.czechproamdanceunion.czV systému PRO AM můžete zvolit podobu, v jaké se chcete tanci věnovat právě vy. Buď na individuálních kurzech nebo skupinových. Formu tréninku a nebo se dát přímo do soutěžení s ostatními amatéry. Také se můžete jen jako široká veřejnost účastnit akcí pořádaných Svazem učitelů tance ve spolupráci s Českým tanečním svazem a využít tzv. "general dancing" příležitostí pro to, abyste si jen zatancovali pro radost v krásném prostředí a s dalšími tancechtivými lidmi.

Seniorské Stardance

Seniorské Stardance

Projekt Seniorského Stardance je jedním z projektů, kde tančí právě profesionál s amatérem, tentokrát v seniorském věku 65+.

Oblíbený projekt má za sebou již dva úspěšné ročníky, které byly vyvrcholené plesem na Žofíně, kde se konalo finále soutěže.

Vítězkou 1. ročníku 2020 je paní Daniela Radková z Ostravy s profesionálním partnerem Matějem Svobodou z Tanec pro všechny, Praha.

Vítězkou 2. ročníku 2021 je paní Jarmila Jablonská taktéž z Ostravy s profesionálním partnerem Markem Kypúsem z Dance Studio Like, Ostrava.

Partneři seriálů soutěží PRO AM