Taneční kurzy

Každodenní prací našich tanečních škol pomáháme rozpohybovat Česko. Naše kurzy jsou otevřeny dětem, mládeži, dospělým i seniorům. Pořádáme soutěže rekreačního sportovního tance, ale i akce pro širokou veřejnost. Věnujeme se tanci na všech úrovních rekreačního sportu od zájmové činnosti jednou, dvakrát týdně po intenzivní tréninky Hobby Dance. Zkrátka u nás si každý najde svou cestu k tanci!

Taneční školy
K nalezení nejbližší taneční školy využijte následující rozcestník. Volit můžete z nabídky tanečních škol zaměřených na "kurzy pro mládež a dospělé", tanečních škol zaměřených na sportovní tanec, karibské rytmy, MTV dance, Hip Hop a další styly. Pokud nenaleznete v seznamu Vámi hledanou školu, obraťte se s důvěrou na manažera databáze: Matěj Svoboda.Kromě tanečních kurzů pro mládež a dospělé organizují naši členové i oblíbené taneční zábavy - prodloužené, plesy, gala večery. Pro více informací o akcích ve vašem městě či regionu kontaktujte přímo školu ve vaší oblasti.

Typy tanečních kurzů
Předtaneční

Jedná se o předstupeň klasických tanečních kurzů. Je primárně určena pro žáky středních škol 14-15 let věku. A kromě výuky základních kroků se věnuje i základům společenského chování.Základní kurzy

Seznamování je jednou ze schopností, kterou dnešní děti téměř zapomněly. V tanečních kurzech pro mládež tak mají jedinečnou příležitost si ji znovu připomenout. Pak rády vymění hodinu u telefonu za hodinu strávenou na tanečním parketu. Zde mají jedinečnou možnost zažít sílu očního a fyzického kontaktu, při němž vezme muž ženu do náruče a vede ji v rytmu waltzu po tanečním sále. Každá dívka chce být alespoň chvilku princeznou a tady se jí to podaří. Taneční kurzy pro mládež jsou jedinečnou záležitostí a neskutečným zážitkem, nejen pro mladé slečny a chlapce, ale i pro jejich rodiče a blízké. Jedná se o tradiční formu vzdělávání, díky níž je Česká republika unikátní a kterou nám v dobrém slova smyslu závidí celý svět.

Pokračovací kurzy

V pokračovacích kurzech tanečníci rozvíjí základní kroky všech tanců ze základního kurzu o nové, zajímavé variace. Začíná se prohlubovat technika jejich provedení a učí se také tance nové. Jako je třeba paso doble nebo rumba či bachata. Také se sem často vrací absolventi z předchozích let. Rádi vzpomínají na měsíce v základních tanečních a připomínají si vše, co se naučili.Speciální kurzy

Ve většině tanečních škol se jedná o poslední stupeň vzdělání před přechodem do tanečního klubu. V tanečních klubech se již trenéři věnují výhradně soutěžnímu tanci.

Na těchto lekcích bývá velmi volné oblečení - pánové nemusí mít sako a většinou ani ozdobu krku, protože variace, které se zde učí jsou fyzicky náročné a potřebují dobře zvedat ruce nad hlavu partnerky a tím ji dobře vést.

I zde se učí dalším a náročnějším tanečním variacím.

Vyvrcholením těchto kurzů je soutěž v 5ti tancích - waltz, valčík, cha-cha, jive a polka a ti nejlepší se na závěr účastní soutěže s dalšími absolventy různých tanečních škol. Jednotlivé taneční školy napříč celou republikou organizují pravidelně absolventské soutěže, Český taneční svaz pak pořádá ve spolupráci se Svazem učitelů tance mistrovství ČR Absolventů tanečních kurzů.