Univerzitní sport

Popis projektu

Ve spolupráci s ČAATS, z.s. KTS Univerzitní taneční klub Praha pověřeni Českou asociací akademických technických sportů připravujeme nultý ročník akademického mistrovství České republiky v tanečním sportu. MČR se odehraje v termínu 22.11.2024 v pražské O2 Universum a přivítáme tanečníky reprezentující vysoké školy z celé České republiky.

Disciplíny tanečního sportu, v nichž se bude možné utkat o titul akademického mistra ČR jsou tyto:

LATINSKOAMERICKÉ TANCE - KARIBSKÉ TANCE - STANDARDNÍ TANCE - STREETDANCE - BREAKING - DISCODANCE - CONTEMPORARY - CHEERLEADING

Propozice vyhlášených soutěží jsou k nahlédnutí níže. Bližší informace přineseme v brzké době.

TANEC ROZŠÍŘIL SPORTOVNÍ NABÍDKU ČAATS

Chystá se i nultý ročník akademického mistrovství ČR.

Na jednání předsednictva ČAATS dne 25. října 2023 bylo jednomyslně schváleno přijetí tanečního sportu (ve spolupráci se Svazem učitelů tance ČR [SUT ČR], který je stejně jako ČAATS členským svazem Sdružení sportovních svazů České republiky) mezi sportovní odvětví, které lze v rámci ČAATS provozovat při studiu na vysoké škole.

Zároveň byl také založen první univerzitní klub tanečního sportu – ČAATS, z.s. KTS Univerzitní taneční klub Praha.

Zástupci nově vzniklého klubu požádali o souhlas s uspořádáním nultého ročníku akademického mistrovství ČR v tanečním sportu. To se uskuteční v termínu 21. – 24. listopadu 2024 v pražské hale O2 Universum. Jeho pořadatelství se ujme právě KTS Univerzitní taneční klub Praha, jehož zástupci spolu vedením ČAATS aktuálně jednají s vysokými školami o spolupořadatelství. Akademické mistrovství ČR se uskuteční hned v šesti tanečních disciplínách / odvětvích. Jsou jimi latinskoamerické tance, karibské tance, standardní tance, breaking, streetdance a cheerleading. Propozice jednotlivých disciplín budou zveřejněny na webu ČAATS v průběhu podzimu 2024.

V ČAATS je tak nyní evidováno 18 sportovních univerzitních klubů v rámci kterých lze provozovat 14 sportovních odvětví.

K dotazníku Univerzitního tanečního sportu se dostanete jednoduše naskenováním QR kódu. Prosíme vyplňte, v jaké disciplíně byste měli zájem reprezentovat Vaši univerzitu. Děkujeme a těšíme se na Vaše taneční výkony!

Propozice soutěží